Aktualności

25 kolejka

• autor: JASNYLUKASZ, 2014-03-29 11:23

Broń wystrzeliła cztery razy

W ostatnim meczu 25 kolejki III ligi Broń Radom pokonał Żyrardowiankę na jej terenie 4:2. Hat tricka w niedzielnym spotkaniu ustrzelił pomocnik Damian Sałek

Piłkarze Broni Radom przyjechali w komplecie na trudny mecz do Żyrardowa. Mimo to trenerTomasz Dziubiński zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie. Po raz pierwszy w bramce Broni pojawił się Michał Majos, natomiast na prawej pomocy zagrał od pierwszych minut Michał Bojek. Trener Żyrardowianki miał mniejszy wybór zawodników. W spotkaniu nie mgli zagrać Rafał BiałeckiMarcin Baranowski (obaj kontuzjowani) i Jan Boniowski (pauza za kartki). W bramce Robert Stawiarski zastąpił Mateusza Czarneckiego

Pierwszy kwadrans meczu był nudny. Z obu stron toczyły się piłkarskie szachy i żadna drużyna nie ryzykowała groźniejszego ataku. W 15 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Mariusza Marczaka futbolówka wylądowała na głowie Sałka, który niepilnowany zdobywa gola. Trzy minuty później w identyczny sposób, tyle że z rzutu wolnego, Sałek zdobył kolejnego gola i radomianie prowadzili już 2:0. W 25 minucie Marcin Jakóbiakwyskoczył zza pleców obrońców, otrzymał prostopadłe podanie od brata Przemysława, znalazł się w sytuacji sam na sam z Majosem i celnym lobem pokonał bramkarza, doprowadzając do wyniku 1:2. Radość ze złapania kontaktu z przeciwnikiem nie trwała długo u gości, ponieważ po prostym błędzie w obronie Wiktor Lach płaskim, precyzyjnym strzałem po ziemi znów daje dwubramkową zaliczkę Broniarzom. Na przerwę Broń schodziła do szatni przy wyniku 3:1.

Po rozmowach w szatni trener Robert Radoński dokonał podwójnej zmiany, z boiska zeszli juniorzy Damian Majek i Daniel Grajek, a w ich miejsce pojawili się Kamil Łojszczyk iWojciech Olech. Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Marcin Jakóbiak zdecydował się na strzał z 25 metrów. Pomocnik przymierzył perfekcyjnie w okienko i zdobył bramkę, który znowu dała kontakt z rywalem. Broń po raz kolejny szybko odpowiedziała. Po raz trzeci w tym spotkaniu najlepszy strzelec ligi asystował i dokładnie wyłożył piłkę Sałkowi. Żyrardowianka ruszyła do ataku w 57 minucie, jednak po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Piotra Wójcika zamykający całą akcję Bartłomiej Koziarski strzelił z pierwszej piłki i futbolówka o kilka centymetrów minęła słupek. W 77 minucie dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystała Broń. Najpierw Piotr Nowosielski, a chwilę później po akcji Przemysława Nogaja, Marczak trafił w bramkarza.

Następne spotkanie Broń zagra w sobotę w Radomiu o godzinie 16:00 i podejmie Sokół Aleksandrów Łódzki. Natomiast do Żyrardowa przyjedzie Mazur Karczew, spotkanie rozpocznie się w sobotę o 16:00.

Kolejka 25 - 29-30 marca
GKP Targówek (Warszawa) 0-2 Omega Kleszczów 29 marca, 14:00 (50)
Dawid Berg 2, 43
Sokół Aleksandrów Łódzki 2-1 Widzew II Łódź 29 marca, 15:00 (350)
Łukasz Wojtczyk 26, Bartłomiej Gajewski 30 (k) - Damian Warchoł 11
Żyrardowianka Żyrardów 2-4 Broń Radom 30 marca, 16:00 (350)
Marcin Jakóbiak 26, 51 - Damian Sałek 16, 18, 54, Wiktor Lach 29
Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-0 Mazur Karczew 30 marca, 11:20
Marcin Mirecki 87
mecz pierwotnie zaplanowany na 11:00 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia gości
MKS Kutno 0-0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 29 marca, 15:00 (150)
Start Otwock 0-0 GKS II Bełchatów 29 marca, 15:00 (200)
Warta Sieradz 1-2 Ursus Warszawa 29 marca, 15:00 (500)